KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144344

nr 1714 4344

Bengt Fransson

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, "Sommar vid havet". Signerad, 1979. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm

Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 28 juli 2025
kl 20:21:29

25/7 09:36:37 1      1.000 kr
28/7 20:16:17 2      Vinnande bud

Bengt Fransson

Läs mer om Bengt Fransson